48 hodín v Bratislave

Od hipsterských kaviarničiek, obchodov k rozprávkovým pamiatkam a kostolíkom. Hlavné mesto Slovenska sa v poslednom čase stáva čoraz viac atraktívnejším miestom na strávenie predĺženého víkendu tak pre cudzincov, ako aj pre domácich. Práve v týchto dňoch mieri mnoho návštevníkov do Bratislavy na festival zvaný Biela Noc, ktorá aj tento rok pritiahla tisícky ľudí. Toto a mnoho iného robí Bratislavu ,,malým – veľkým mestom”. Biela noc je unikátny umelecký festival, ktorý sa odohráva v doslova celom meste. Od bánk až ku záhradám paláca. Návštevníci dostanú pri vstupe unikátnu mapu podujatia s presnými inštrukciami kde nájsť koncerty, filmové predstavenia a živé vystúpenia umelcov rôzneho druhu. Toto všetko je sprevádzané neskutočne krásnymi umeleckými a svetelnými dekoráciami. Tento rok už po niekoľkýkrát otvorí svoje priestory na streche aj známa budova banky, aby sa tak ľuďom mohol naskytnúť neobyčajný pohľad na vysvietenú Bratislavu.

1. DEŇ

Užite si dych berúci výhľad, kde máte celé mesto ako na dlani a začnite prehliadkou známeho UFA . Jeho vyhliadková terasa sa týči 87 metrov nad Mostom SNP, ktorý križuje najväčšiu rieku Dunaj. Zaručene si užijete výhľad na túto rieku spolu so Starým Mestom. Pri obdivovaní týchto krás nezabudnite ani na pitný režim a dajte si tú najlepšiu kávu, či koktail v rovnomennej reštaurácii.

Po krásnej vyhliadke sa vyberte na prechádzku Hlavným námestím, ktoré nájdete v Starom meste. Ak sa do hlavného mesta rozhodnete vybrať v decembri, presne na tomto námestí nájdete očarujúce vianočné trhy.

Popri prechádzke touto ulicou si môžete vychutnať vynikajúci obed v niektorej z mnohých reštaurácií, sladký dezert v cukrárni alebo kávu, či čaj. Keď sa po dlhom a náročnom dni vrátite do svojej izby, určite sa budete tešiť na nasledujúci deň a na ďalšie krásy, ktoré Bratislava skrýva.

2. DEŇ

Začnite prechádzkou ku hradu a následne zamierte na Laurinskú ulicu, kde môžete nájsť (dovolím si povedať že svetoznámu) atrakciu ako je Čumil, či sochu Schone Náci dvíhajúceho si svoj klobúk.