Ak sa toto miesto raz rozhodnete navštíviť, určite sa budete chcieť vrátiť znova a znova. A aby ste sa sem mohli znova a znova vracať, je potrebné aby ste si našli ubytovanie, ktoré Vám bude vo všetkom vyhovovať. Možností je naozaj veľa a vždy aj bolo. Pred pár rokmi však neboli až také dostupné, nakoľko internet a podobné veci boli oveľa menej bežné, a preto sa nádejní turisti koncentrovali len na ubytovanie typu hotel. V dnešnej dobe existuje však možnosť okrem hotela ubytovať sa v hosteloch, rôznych ubytovniach, penziónoch, dokonca aj na školských internátoch či u domácich obyvateľov mesta.

Vyhľadať všetky tieto dostupné možnosti ku ktorým by ste sa možno inak ani nedostali určite pomáha internet a rôzne webové stránky, ktoré sa práve touto témou zaoberajú, Medzi najznámejšie patrí bezpochyby booking.com , ktorý po zadaní do vyhľadávača Trenčianske Teplice nájde behom pár sekúnd viac ako 25 možností ubytovania. Od hotelov cez penzióny až po apartmány. Výsledky sa dokonca dajú filtrovať podľa preferencií ako je cena za noc, vybavenie, strava, podmienky storna či zmeny dátumu pri zakúpení ubytovania.

Ak však radšej túžite byť vo väčšom kontakte s miestnymi a chcete sa stať doslova súčasťou tohto mesta, kliknite na stránku airbnb.com. Tu nájdete byty, celé apartmány, či izby v reálnych domovoch, kde bývajú reálni ľudia, a ktorí ponúkajú časť svojho obydlia, prípadne celý dom, na prenájom turistom. Taktiež si tu viete výsledky vyhľadávania filtrovať podľa Vašich preferencií.

Ďalšia, obdobná možnosť sa nazýva “couchsurfing”. Ako samotný názov napovedá, ide o takzvané “gaučové surfovanie”. Princíp je rovnaký – hostia si nájdu miestneho, ktorý ponúka jednu izbu, alebo gauč na prenájom, dohodnú sa, a po dohode sa hosť má kde ubytovať. Jediný rozdiel, ktorým sa couchsurfing líši od ubytovania cez airbnb je, že couchsurfing je celkom zadarmo.

Síce na Slovensku nie je tento spôsob ubytovanie ešte až taký známy, no pomaly ale isto sa začína rozmáhať .