Táto úžasná oblasť, ktorá sa nachádza na severozápade Slovenska má návštevníkom naozaj čo ponúknuť. Pre rodiny s deťmi, ale určite aj pre niekoho, kto sa chce len zrelaxovať, je tu možnosť oddýchnuť si na kúpalisku Zelená Žaba. Je to krásne zrekonštruované kúpalisko v ešte krajšom prostredí hôr a zelených lesov. Okrem bazénov si tu môžete užiť jedinečný wellness ako počas slnečných dní, tak aj počas chladnejších večerov.

Ďalšie veľmi pekné a príjemné miesto na popoludňajší oddych či náučnú prehliadku je Trenčiansky hrad . Tento hrad je považovaný za dominantu celého Trenčína aj celého Považia. Vznikol už v 11. storočí ako pevnosť na hraniciach. Najkrajšie je určite Dolné nádvorie, ktoré ponúka úžasné výhľady na celé mesto Trenčín, a taktiež aj priľahlé okolie. Za zmienku stojí taktiež studňa lásky, ktorá neodmysliteľne patrí k Trenčianskemu hradu a je považovaná za povesťami opradený symbol lásky Omara a Fatimy.

Mierové námestie či Štúrovo námestie je krásne miesto na prechádzku a nasávanie atmosféry tohto mesta.

Ďalší architektonický skvost, ktorý treba vidieť je Synagóga v Trenčíne, kde sa konajú výstavy umenia.

Katov Dom je budova meštianskeho domu, ktorý existoval ako kamenný dom už v 15. storočí a je jedinou stavbou tohto typu v okolí Trenčianskych Teplíc.. Katov dom má viacero názvov – napríklad Katovňa, či Dom mestského Kata.

Blízko Trenčianskych Teplíc si môžete odbehnúť na nákupy do obchodného centra OC Laugarcio a tu môžete zabudnúť na každodenné starosti a pustiť sa do nakupovania. Toto centrum sa nachádza na okraji mesta v obchodnej zóne s veľkým parkoviskom a určite ho neprehliadnete.

Taktiež je tu možnosť príjemného posedenia pri kávičke či skvelom jedle.

Ak máte radi keď Vám adrenalín rozprúdi krv v žilách, určite navštívte Volt Racing Center. Nájdete tu aj reštauráciu a bar.

Deväť motokár, ktoré sú k dispozícii, Vám zaručene rozprúdia adrenalín. Návštevníci považujú za veľmi veľkú výhodu, že jednotlivé jazdy nie je potrebné vopred rezervovať.