Okrem toho, že je Bratislava hlavné mesto Slovenska, leží vo veľmi výhodnej polohe, ani nie hodinu jazdy od ďalšieho veľkomesta – Viedne.

V tomto meste, kde žije takmer 500 000 obyvateľov, je naozaj mnoho miest, ktoré stoja za navštívenie.

Medzi top miesto patrí určite Bratislavský hrad z ktorého si môžete vychutnať okúzľujúci pohľad na celú Bratislavu spolu s riekou Dunaj.

Ďalšie miesto, ktoré zaručene nemôže chýbať na prehliadke Bratislavy, je Staré Mesto. Je ako stvorené na prechádzku – nájdete tu mnoho sôch, budov a architektonických skvostov. Prechádzka Starým Mestom kde sa sústreďuje mnoho turistov, a nasávanie atmosféry, je nezabudnuteľný zážitok. Nájdete tu sústredených tiež mnoho reštaurácií za veľmi prijateľné ceny.

Ďalší bod je Michalská Brána. Pri prechádzke po Starom Meste môžete natrafiť na tento unikát. Táto brána sa ako jediná z pôvodných štyroch zachovala v bratislavskom mestskom opevnení. Kostol svätého Michala, ktorý sa nachádzal neďaleko predmestia, je miesto po ktorom táto brána dostala svoje meno. Dnes osadu pripomína už len náhrobný kameň ružovej farby. Ten sa nachádza vo výške tretieho poschodia, viditeľný je však len z vnútornej strany. V minulosti mala padací most a silné drevené dvere, ktoré sa však žiaľ nezachovali.

Múzeá a galérie Bratislavy taktiež určite stoja za zmienku. Ak by ste si naplánovali dvojdňový výlet po Bratislave, pravdepodobne by ste si aj tak nestihli prezrieť a navštíviť všetky.

Katedrála svätého Martina je najvýznamnejšou gotickou stavbou v historickej zóne Bratislavy. Je tiež jedným z najväčších kostolov na celom Slovensku, a taktiež druhá najvyhľadávanejšia turistická pamiatka.

Ako ďalšie spomenieme najznámejšie a najväčšie trhovisko v hlavnom meste – trhovisko Miletičova. Je to lokálny market a veľmi živé miesto so stovkami ľudí. Nájdete tu okrem čerstvých potravín aj oblečenie či bistrá, kde sa dá najesť za veľmi výhodnú cenu.

Modrý kostol, alebo Kostol svätej Alžbety, stojí na okraji centra Bratislavy. Je zasvätený Alžbete Uhorskej ako jej symbolické mauzóleum.