Na Slovensko sa Vianočnou lyžovačkou? Prečo nie!

Chceli by ste stráviť zimnú lyžovačku, no pri tom nezruinovať svoj bankový účet? Dnes Vám ukážeme ako na to. A to lyžovačkou na Slovensku.

Ak by mal cestovný ruch možnosť rozhodovať sám, nie len Veľká noc by mala každý rok pevne stanovený dátum, ale vianočný deň by vždy pripadol na utorok alebo stredu – najnepravdepodobnejšie dni v týždni na cesty, dovolenky či výlety. To platí najmä pre prevádzkovateľov zimných športov. Nedeľa, pretože na tento deň pripadne 25. december aj tento rok, je tak zlá, ako len môže. Štandardný týždenný lyžiarsky balík začína v sobotu alebo nedeľu, čo znamená, že ľudia lietajú na Štedrý večer alebo na prvý sviatok Vianočný – vďaka tomuto je veľmi častý pokles cien.

Hornaté Slovensko

Cena za osobu za letenky a ubytovanie: približne 810 GBP

Kupujúci má vždy na trhu vyššie postavenie ako predávajúci, či už hľadáte kompletný dovolenkový balíček, alebo sa chystáte kúpiť letenky zvlášť a ubytovanie opäť zvlášť.. Málo navštevovaná časť Európy, no veľmi známa časť Slovenska miestnym s hotelmi, ktorých vyblednuté steny boli obnovené a dnes tam stoja nádherné veľkolepé hotely, s priestormi ako z rozprávky je presne miesto, kde môžete prežiť svoju zimnú idylku.

Pre turistov z Anglicka, či pre Slovákov žijúcich napríklad v Londýne, ktorým sa za domovom začalo cnieť sú v ponuke veľmi lacné letenky.

Letecká spoločnosť Ryanair vás napríklad dostane na Štedrý večer a späť na Silvestra, do Bratislavy za 222 libier. Z hlavného mesta sa nachádzajú dobré, lacné vlakové spojenia (10 libier v každom smere) do mesta Poprad – odkiaľ autobus smeruje do Tatranskej Lomnice.

Ubytovanie, Grand Hotel Praha, je krásny palác, v súčasnosti sa predáva cez Travel Republic za 168 libier na noc, mimo raňajok. Takže pár si môže dopriať za 810 libier za týždeň na Slovensku v štýle, ktorý by vo Švajčiarsku stál trikrát toľko. Ešte nie ste v pokušení? Vydajte sa na Boxing Day a cena klesá na úžasných 607 libier na päť nocí.