Ak by ste niekedy hľadali krásne malebné mestečko ležiace v Trenčianskom kraji na strednom Považí, určite musíte navštíviť Trenčianske Teplice. Leží vo veľmi výhodnej polohe Slovenska, preteká ním menší vodný tok zvaný príhodne – Teplička. Mesto sa skladá z troch najvýznamnejších častí a to konkrétne z Kúpeľnej časti, kde nájdete úplne úžasné kúpele v ktorých zrelaxujete svoje telo, myseľ aj dušu. Druhú časť miestny nazývajú sídlisko. V tejto štvrtí nájdete väčšinu obyvateľstva žijúcu v bytových domoch.

Ďalšie, tretia miestna časť sa nazýva Baračka.

Azda ničím iným sa toto mesto nepreslávilo tak, ako svojimi kúpeľmi a liečivými horúcimi prameňmi. Po starých rodičoch našich starých rodičov sa dodnes traduje, že horúci prameň našiel miestny pastier, keď hľadal svoju ovečku, ktorý sa mu nedopatrením zatúlala.

Mesto je veľmi bohaté okrem liečivých prameňov aj na rôzne kultúrne podujatia, ktoré sa konajú najmä počas kúpeľnej sezóny. Vtedy sa tu konajú veľmi zábavné i poučné divadelné predstavenia pre všetky vekové kategórie. Tiež premietania filmov , koncerty a besiedky.

Počas tohto obdobia teda mesto Trenčianske Teplice ohuruje návštevníkov nie len svojou krásou, ale aj kultúrnym vyžitím.

Väčšina z nich sa koná buď na námestí, v kúpeľnom parku či v najväčšej koncertnej sále. Prídete si preto na svoje či sa už radi zabávate v exteriéri, alebo v interiéri.

Ak vo Vás prevláda športový duch, taktiež nájdete ako sa hovorí ,,to pravé orechové,, .

Medzi asi najvýznamnejšie a najnavštevovanejšie podujatie v minulosti patril filmový festival, ktorý sa každoročne v Turčianskych Tepliciach organizoval. Až dvadsať štyri rokov trvala táto tradícia, ktorá sa žiaľ nedávno presunula do metropoly východného Slovenska.

V Trenčianskych Tepliciach nájdete veľmi veľa miest, ktoré Vás zaujmú na prvý pohľad svojou krásou, či po bližšom preskúmaní. Na svoje si tu prídu seniori, mladí, aj celé rodiny s deťmi.

Trenčianske Teplice je jednoducho miesto pre ničím nerušený a pokojný život.