Keď píšeme o objavovaní Slovenska, myslíme to doslovne. Aj keď je to veľmi malá krajina s počtom obyvateľom niečo cez 5 miliónov, určite to neznamená, že nám nemá čo ponúknuť.

Asi najväčším bohatstvom, ktoré môžeme na Slovensku nájsť, a na ktoré sme všetci patrične hrdí, je úžasná príroda. Toto nám môže závidieť nejedna krajina. Zoberme si napríklad taký Slovenský raj.

Nie nadarmo sa v jeho názve skrýva raj. Ak toto miesto raz navštívite, pochopíte prečo taký názov. Obrovský kus tej najkrajšej prírody akú môžete vidieť, priamo v srdci Slovenska už pri príchode naznačuje, že sa Vám odtiaľto nebude chcieť odísť.

Okrem toho sú tu aj masívne hrady a zámky, kde sa nachádzajú rôzne múzeá, a aspoň takto si môžeme priblížiť históriu našej malebnej krajiny.

Pohoria ako Vysoké Tatry (ktoré sú mimochodom známe ako najmenšie veľhory na svete) , Malá či Veľká Fatra, zaručujú, že všetci milovníci prírody a turistiky si tu prídu na svoje.

Taktiež je táto krajina veľmi bohatá na prírodné minerály a pramene. Keby sme ich mali všetky spočítať, nájdeme tu viac ako 1300 rôznych druhov liečivých prameňov. Vďaka tejto skutočnosti je na Slovensku naozaj veľa termálnych kúpalísk a kúpeľných miest.

To isté platí pre jaskyne. Nájdete tu viac ako 6000 jaskýň, nie všetky sú však aktuálne sprístupnené verejnosti.

Ak by sme mali spomenúť pár zaujímavostí o Slovensku, jedna z nich by určite bola, že sa tu nachádza jediné hlavné mesto na svete, ktoré hraničí s dvoma štátmi súčasne, a to Rakúskom a Maďarskom – samozrejme, že hovorím o Bratislave.

Ak by Vás niekedy zaujímalo, či miestni obyvatelia udržujú tradície, tak aj týmto je Slovensko veľmi unikátne. Možno ste videli ozdobené a maľované drevené domčeky v Čičmanoch. Táto oblasť je ako prvá chránená oblasť na svete, kde sa ľudové tradície stále zachovávajú. Slovensko sa Vám určite dostane do srdca.