To najlepšie zo Slovenska

Slovensko. Miesto, ktoré je domovom mnohým z nás. Aj keď si veľa z nás myslí, že túto malebnú krajinu pozná ako svoju dlaň, otázkou ostáva – je to naozaj tak? Bolo by jednoduché turistovi, ktorý je na Slovensku prvýkrát ukázať pár z tých najkrajších miest, no vedeli by ste mu k nim porozprávať aj čo to o histórii, či nejaké zaujímavosti o tejto krásnej krajine? Všeto toto môžete nájsť v Atlase Slovenska

V tomto článku si priblížime pár faktov, ktoré by mal každý správny Slovák vedieť.

1. Bratislava je unikát – okrem toho, že návštevníkom má čo ponúknuť z histórie a svojich krás je výnimočná aj niečím iným. Viete, čo majú spoločné Bratislava, Maďarsko a Rakúsko? Presne – ako jediné hlavné mesto na celom svete susedí s týmito dvomi štátmi.

2. Historický nález, vďaka ktorému sa Slovensko preslávilo – Poznáte Moraviansku Venušu? Okrem toho, že má veľký význam v náboženstve a pochádza z veľmi dávnej doby, našla sa na Slovensku. Na jej výrobu boli použité kly z mamutov.

3. Slovensko sú hrady a zámky – toto nie je azda žiadna novinka tak ako pre Slovákov, ani pre mnohých ľudí zo zahraničia. Toto je kategória, v ktorej sa Slovensko drží v prvých priečkach v celosvetovej tabuľke. Nachádza sa tu nespočetne veľa hradov a zámkov. Keď spočítame len tie, ktoré sú prístupné turistom a verejnosti, číslo sa vyšplhá na neuveriteľných sto dvadsať. To už je naozaj na rekord.

4. Slovensko sú tiež jaskyne – Ďalší nie menej známy fakt je, že ako jedna z mála krajín sa práve tá naša môže pochváliť takým množstvom jaskýň, ktoré už boli preskúmané. Ak by sme mali byť konkrétnejší, toto číslo by sa vyšplhalo na niečo cez šesťtisíc. Samozrejme, tie, ktorých krásy môžete obdivovať aj vy je o niečo menej, no číslo ostáva stále závideniahodné.

5. Ženy, ktoré sú najkrajšie – k tomu nie je potrebné rozpisovať nič zdĺhavé, faktom ostáva, že táto krajina sa radí medzi tri s najkrajšími ženami sveta.